WITAMY NA NASZYM BLOGU

Zamieszczamy tu zarówno informacje na temat szkoleń, jak i ciekawostki ze świata marketingu farmaceutycznego.

Wrz
25

Marketing w sprzedaży czy sprzedaż marketingu

Marketing w sprzedaży czy sprzedaż marketingu

Marketing w sprzedaży czy sprzedaż marketingu

AMF wspólnie z IICD przedstawiają nową propozycję szkoleniową: “Marketing w sprzedaży czy sprzedaż marketingu” – szkolenie z zakresu marketingu farmaceutycznego połączonego z elementami sprzedaży, którego celem jest usprawnienia współpracy pomiędzy działami marketingu i sprzedaży firm farmaceutycznych, wzajemne zrozumienie potrzeb i obowiązków biznesowych obydwu działów.
Czytaj dalej


Maj
17

Najlepsze firmy farmaceutyczne w roku 2017

firmy farmaceutyczne Big Pharma

Big pharma – firmy farmaceutyczne 2017

Każdy Brand Manager (lub prawie każdy) chciałby choć raz być częścią dużej, znanej i do tego podziwianej firmy farmaceutycznej. Każdy z nas ma poczucie misji, większej lub mniejszej, poczucie przynależności do wielkiego świata. Dzięki nim chcemy identyfikować się z dużymi firmami, potentatami branży farmaceutycznej, które są rozpoznawalne i podziwiane. Niesie to za sobą również wiele niebezpieczeństw, ale nie o tym ta historia…
Czytaj dalej


Kwi
23

Cele planu marketingowego

Cele planu marketingowego

Cele planu marketingowego

Podstawowe cele planu marketingowego to zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości (analiza), zaplanowanie sposobów ingerencji w tą rzeczywistość (planowanie), opisanie metod jej realizacji (implementacja) oraz określenie sposób mierzenia jej efektów (kontrola), które stanowią pierwszy etap kolejnego procesu analizy.
Czytaj dalej


Mar
22

Podstawowe pytania marketingowe

Podstawowe pytania marketingowe

Podstawowe pytania marketingowe

Akademia Marketingu Farmaceutycznego prezentuje podstawowe pytania marketingowe jakie powinien sobie zadać każdy Product/Brand Manager przystępujący do tworzenia profesjonalnego planu marketingowego. Przedstawiona lista pytań to rodzaj przewodnika, za którym Product/Brand Manager powinien podążać w procesie tworzenia planu marketingowego.
Czytaj dalej


Lis
16

AMF jest na Pinterest

img_0686

Akademia Marketingu Farmaceutycznego na Pinterest

Akademię Marketingu Farmaceutycznego możecie znaleźć na Pinterest. Do naszej tablicy doczepiamy infografiki związane z marketingiem farmaceutycznym i generalnie z biznesem farmaceutycznym jako takim. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam ciekawe podsumowania oraz interesujące cyfry, które z pewnością przydadzą się Wam w prezentacjach marketingowych. 
Czytaj dalej


Sie
20

Szablon planu marketingowego

szablon planu marketingowego

Szablon planu marketingowego

Na stronie Akademii Marketingu Farmaceutycznego znajdziecie gotowy do ściągnięcia szablon planu marketingowego. Został on przygotowany na podstawie wieloletnich doświadczeń uzyskanych w trakcie tworzenia tego typu planów. Wykorzystaj szablon w swoim procesie tworzenia planu marketingowego.
Czytaj dalej